12 Haziran 2015

GRANDMEDİCAL PERSONELİNE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

  GRANDMEDİCAL HASTANESİ personeline ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ konulu eğitim verilmeye başlandı. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 17. maddesi gereğince,düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimine tüm personel katılıyor.

  İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanı Bülent OKUMUŞ tarafından verilen eğitimlerde katılımcılara genel iş sağlığı ve güvenliği kuralları, iş kazaları ve meslek hastalıkların sebepleri ve işyerindeki riskler, kaza, yaralanma ve hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, yasal mevzuat ile ilgili bilgiler, işyerinde güvenli ortam ve sistemleri kurma, kişisel koruyucu alet kullanımı, ekranlı ekipmanlarla çalışma, uyarı işaretleri, kimyasal, fiziksel ve biyolojik maddelerle ortaya çıkan riskler, temizlik ve düzen, yangın olayı ve yangından korunma, termal konfor şartları, ergonomi, elektrik, tehlikeleri, riskleri ve önlemleri gibi konular anlatılarak katılımcılardan gelen sorular yanıtlanıyor.

  İş hayatındaki en basit tedbirsizliklerin bile büyük sıkıntılara yol açabileceğini ifade eden BÜLENT OKUMUŞ "Hiç kimse iş kazasına uğramayı beklemez ve istemez. Çalışanların işlerini büyük bir dikkatle yapmalarını bütün eğitimlerimizde dile getiriyoruz. Yöneticilerimiz, gerekli tedbirleri alıyor biz de 26.12.2012 tarihinde yasal dünyamıza giren diğerlerinden en önemli özelliği proaktif bir yaklaşımla kazaların önüne geçmeye başlayan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu gereğince eğitimlerimizi sürdüreceğiz.

Eğitim sonunda sınava katılan katılımcılara İş Güvenliği Sertifikası verilecek.

 


Bu haber : kez izlenmiştir
Bu sayfa : 4307867 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 4822845 kez ziyaret edilmiştir.